Centrul Medical Colina Primăverii caută asistent medical generalist.
Candidatul ideal trebuie sa fie un bun profesionist, cu bune abilități de relaționare interumană, interesat de o bună coordonare a activității și de rezultate concrete, ordonat, organizat, dornic de a colabora cu echipa în vederea soluționării problemelor, empatic și cu deschidere spre pacient.

Candidatul ideal

Cerințe
– Absolvent/ă de studii universitare/ postliceale de asistent medical generalist
– Experiența ca asistent medical generalist constituie un avantaj;
– Experiența în recepție clinică medicală constituie un avantaj;
– Autorizație de liberă practică/ Certificat de Membru OAMMR (valabil);
– Cunoștințe operare PC, motoare căutare internet, pachetul Office
– Foarte bune cunoștințe de specialitate;
– Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă, lucru organizat, flexibil;
– Capacitate de decizie și multitasking;
– Abilități de comunicare, empatie, profesionalism, tact, corectitudine, motivație interioară pentru lucrul cu pacienții
– Persoană calmă, tolerantă, cu abilități de rezolvare a problemelor;
– Persoană activă, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;
– Abilitate de stabilire a priorităților în cursul activității desfășurate și de gestionare corectă a timpului de lucru, rezistență la stres
– Disponibilitate de lucru în ture de zi.

Descrierea jobului
Asistență medicală (policlinică și spitalizare de zi) și recepție.

Responsabilități:
➢ efectuarea tratamentelor medicale, supravegherea tratamentului, asistarea medicului de la cabinet în efectuarea procedurilor specifice;
➢ însușirea protocoalelor de tratament și a modului de utilizare a aparaturii cu care este dotată clinica;
➢ Întâmpinarea clienților și oferirea de informații necesare, precum și îndrumarea către cabinetul medical unde va avea loc consultația/ investigația, sau către baza de tratament de fizio – kinetoterapie unde va avea loc tratamentul recomandat de medic;
➢ Preluarea apelurilor telefonice;
➢ Programarea sau reprogramarea pacienților la diferite consultații /investigații;
➢ Încasarea contravalorii serviciilor medicale, dar și înregistrarea pacienților cu asigurări private de sănătate sau asigurați CAS în sistemul informatic;
➢ Îndeplinirea de sarcini administrative: gestionarea dosarelor medicale, fișelor de observație și cererilor pacienților, documente financiar-contabile, etc.
➢ Pregătirea cabinetelor medicale;
➢ Promovarea imaginii și serviciilor Centrului Medical.

Descrierea companiei

Centrul Medical COLINA PRIMĂVERII și-a început activitatea în luna iunie 2016, preluând, după șase ani de activitate continuă, baza de personal, baza materială și logistică a Centrului de Recuperare Medicală si Medicina Preventivă a fostului Centru de Recuperare Medicală Doctor Luca.
Astfel se asigură comunității continuitatea unei abordări holistice a pacientului, într-o ambianță deosebită, într-un mediu de îngrijire a sănătății modern, la standarde internaționale, în care preocuparea pentru starea de bine a pacientului este constantă, folosind dotări și practici moderne, cu un personal calificat și dedicat, care lucrează în echipă și centrat pe pacient.
www.colinaprimaverii.ro

Contact
Asteptam CV-urile dvs pe adresa:
office@colinaprimaverii.ro

Doar candidații care îndeplinesc cerințele postului vor fi contactați pentru interviu.
Va așteptăm în echipa noastră!