Centrul Medical Colina Primăverii angajează MEDIC RECUPERARE MEDICALĂ

Candidatul ideal trebuie sa fie un bun profesionist, cu bune abilități de relaționare interumană, interesat de o bună coordonare a activității și de rezultate concrete, ordonat, organizat, dornic de a colabora cu echipa în vederea soluționării problemelor, empatic și cu deschidere spre pacient.

Candidatul ideal

Cerințe
– Absolvent/ă de studii universitare medicale;
– Experiența ca medic constituie un avantaj;
– Autorizație de liberă practică/ Certificat de Membru CMR (valabil);
– Foarte bune cunoștințe de specialitate;
– Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă, lucru organizat, flexibil;
– Abilități de comunicare, empatie, profesionalism, tact, corectitudine, motivație interioară pentru lucrul cu pacienții
– Abilitate de stabilire a priorităților în cursul activității desfășurate și de gestionare corectă a timpului de lucru, rezistență la stres
– Disponibilitate de lucru în ture de zi.

Descrierea jobului
Activitate medicală în regim privat, dar și în contract cu CASAG pe ambulatoriu și spitalizare de zi.

Responsabilități:
➢ efectuarea consultației medicale de specialitate și a celorlalte proceduri medicale specifice;
➢ emiterea documentelor medicale specifice către pacienți;
➢ însușirea protocoalelor de tratament și a modului de utilizare a aparaturii cu care este dotată clinica;
➢ însușirea protocoalelor specifice asigurărilor medicale colaboratoare;
➢ completarea foilor de observație, scrisorilor medicale și a celorlalte documente medicale specifice;
➢ îndeplinirea de sarcini administrative: gestionarea dosarelor medicale, fișelor de observație etc.

Descrierea companiei
Centrul Medical COLINA PRIMĂVERII și-a început activitatea în luna iunie 2016, preluând, după șase ani de activitate continuă, baza de personal, baza materială și logistică a Centrului de Recuperare Medicală si Medicina Preventivă a Centrului de Recuperare Medicală Doctor Luca.

Astfel se asigură comunității continuitatea unei abordări holistice a pacientului, într-o ambianță deosebită, într-un mediu de îngrijire a sănătății modern, la standarde internaționale, în care preocuparea pentru starea de bine a pacientului este constantă, folosind dotări și practici moderne, cu un personal calificat și dedicat, care lucrează în echipă și centrat pe pacient.
www.colinaprimaverii.ro

Contact
Asteptam CV-urile dvs pe adresa:
office@colinaprimaverii.ro
Doar candidații care îndeplinesc cerințele postului vor fi contactați pentru interviu.

Vă așteptăm în echipa noastră!