Centrul Medical Colina Primăverii angajează RECEPȚIONIST

Așteptăm în echipa noastră o persoană responsabilă, serioasă, competentă, dornică să învețe lucruri noi, precum și deschisă în relația cu persoanele din colectiv, dar mai ales în relația cu pacienții, cărora le acordăm întreaga atenție.

Candidatul ideal

Cerințe

  • Experiența în recepție clinică medicală constituie un avantaj;
  • Cunostințe operare PC, motoare căutare internet, pachetul Office;
  • Capacitate de a lucra în echipă, organizat, flexibil;
  • Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Capacitate de decizie, multitasking și respectare a termenelor limită;
  • Abilități de comunicare și relaționare pacient/client;
  • Persoană calmă, tolerantă, cu abilități de rezolvare a problemelor;
  • Persoană activă, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;
  • Disponibilitate de lucru în ture de zi;
  • Studiile și experiența ca asistent medical constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Activități de recepție și call-center.

Responsabilități:

  • Întâmpinarea clienților și oferirea de informații necesare, precum și îndrumarea către cabinetul medical unde va avea loc consultația/ investigația, sau către baza de tratament de fizio – kinetoterapie unde va avea loc tratamentul recomandat de medic;
  • Preluarea apelurilor telefonice;
  • Programarea sau reprogramarea pacienților la diferite consultații /investigații;
  • Încasarea contravalorii serviciilor medicale, dar și înregistrarea pacienților cu asigurări private de sănătate sau asigurați CAS în sistemul informatic;
  • Gestionarea dosarelor medicale, fișelor și cererilor pacienților;
  • Pregătirea cabinetelor medicale;
  • Preluarea corespondenței;
  • Promovarea imaginii și serviciilor Centrului Medical.

 Descrierea companiei

Centrul Medical COLINA PRIMĂVERII și-a început activitatea în luna iunie 2016, preluând, după șase ani de activitate continuă, baza de personal, baza materială și logistică a Centrului de Recuperare Medicală si Medicina Preventivă din cadrul fostului Centru Medical Doctor Luca.

Astfel se asigură comunității continuitatea unei abordări holistice a pacientului, într-o ambianță deosebită, într-un mediu de îngrijire a sănătății modern, la standarde internaționale, în care preocuparea pentru starea de bine a pacientului este constantă, folosind dotări și practici moderne, cu un personal calificat și dedicat, care lucrează în echipă și centrat pe pacient.

www.colinaprimaverii.ro

Contact

Așteptam CV-urile dumneavoastră pe adresa:

office@colinaprimaverii.ro

Doar candidații care îndeplinesc cerințele postului vor fi contactați pentru interviu.

Va așteptăm în echipa noastră!